? Stomatologia - nasza oferta | Dentogórze dentysta Pogórze

Nasza Oferta

Witam na stronie internetowej gabinetu stomatologicznego „DENTOGÓRZE” i zapraszam dorosłych i dzieci, którym zależy na profesjonalnym leczeniu w komfortowych i bezstresowych warunkach. Aby zapewnić wysoką jakość usług i zadowolenie pacjentów, stale podnoszę swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach.

DSC01972

W mojej praktyce wykorzystuję nowoczesny sprzęt i najwyższej jakości materiały.

Dużą uwagę przywiązuję do bezpieczeństwa pacjentów, dlatego używam nowoczesnego sprzętu do sterylizacji, skutecznie niszczącego bakterie, grzyby, wirusy i priony.
Narzędzia i sprzęt dla każdego pacjenta, sterylizowane są w osobnych pakietach i rozpakowywane bezpośrednio przy pacjencie. Narzędzia i sprzęty nie nadające się do sterylizacji są jednorazowe.
Metody leczenia są indywidualnie dopasowywane do każdego pacjenta, tak aby każdemu zapewnić zdrowy i piękny uśmiech.
Już dziś zapraszam na bezpłatny przegląd.

Beata Wiśniewska
lekarz stomatolog

Akceptujemy płatności kartami: cards

Naszym pacjentom oferujemy:
(kliknij na listę, żeby rozwinąć)

 1. leczenie zachowawcze i estetyczne
  1. - estetyczne odbudowy zębów dzięki zastosowaniu najnowszej generacji materiałów kompozytowych umożliwiających precyzyjny dobór koloru wypełnień
  2. - licówki kompozytowe
  3. - odbudowy zniszczonych zębów z użyciem wkładów z włókien szklanych
 2. leczenie dzieci
  1. - wizyty adaptacyjne.
  2. - lapisowanie zębów mlecznych (zniszczonych próchnicą)
  3. - lakowanie bruzd w zębach stałych
  4. - lakierowanie zębów mlecznych i stałych
  5. - leczenie zębów mlecznych z zapaleniem miazgi
  6. - kolorowe wypełnienia kompozytowe
  7. - wypełnienia glasjonomerowe (o wysokim współczynniku uwalniania floru)
  8. - usuwanie zębów mlecznych
 3. profilaktykę
  1. profesjonalne zabiegi oczyszczania zębów
   1. Nieprawidłowe lub zbyt krótkie oczyszczanie zębów powoduje powstawanie na ich powierzchni osadów bakteryjnych na początku zupełnie niewidocznych. Ich szorstka powierzchnia sprzyja przywieraniu kolejnych bakterii. Po ok. 2 dobach nieusunięty osad staje się twardy i niemożliwy do usunięcia przez szczotkowanie. Powtarzający się opisany cykl powoduje w efekcie powstanie widocznego kamienia. Bakterie w kamieniu wytwarzają także toksyny powodujące stan zapalny dziąsła wokół zębów. Objawia się on zaczerwienieniem, bolesnością i krwawieniem dziąseł, pojawia się także nieprzyjemny zapach i zęby nabierają żółtego koloru. Nieusunięty kamień „obrasta” ząb i narasta w stronę wierzchołka korzeni, powoduje to niszczenie więzadeł łączących korzenie z kością. W efekcie pojawia się stan zapalny kosci i ząb zaczyna się ruszać. Profesjonalny zabieg oczyszczania składa się z kilku etapów:
    - usunięcie kamienia specjalną końcówką ultradźwiękową, która powoduje odłączenie przyklejonego do zębów kamienia.
    - polerowanie i piaskowanie w celu usunięcia pozostałych na zębach osadów, a także wygładzenia powierzchni zębów co przeciwdziała ponownemu szybkiemu przyklejaniu osadu.
  2. fluoryzacja
   1. Zastosowanie stężonego preparatu fluorowego, aby przywrócić rónowagę mineralną w szkliwie zębów odsłoniętych spod kamienia. Preparaty te stosuje się również zapobiegawczo w przypadku zębów narażonych na rozwój próchnicy.
  3. leczenie nadwrażliwości
   1. Specjalnymi preparatami w gabinecie, a także do stosowania domowego
 4. leczenie chorób przyzębia
  1. - profilaktyka (skaling i piaskowanie)
  2. - status periodontologiczny (badanie stanu przyzębia)
  3. - root-planning
  4. - szynowanie zębów
  5. - konsultacje u specjalistów
 5. leczenie endodontyczne
  1. Ząb wymaga leczenia kanałowego (endodontycznego) w przypadku, gdy bakterie próchnicy przedostaną się do miazgi zęba pokonując barierę szkliwa i zębiny. Wniknięcie bakterii do bogato unerwionej i ukrwionej miazgi zęba połączonej z krwioobiegiem całego organizmu jest niebezpieczne nie tylko dla zęba, ale także stawów, serca, nerek i innych narządów, dlatego taka sytuacja wymaga podjęcia natychmiastowego leczenia. Leczenie kanałowe jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu, co sprawia, że jest ono w pełni bezbolesne. Wykonywane jest pod kontrolą endometru i RTG, z użyciem specjalistycznych ręcznych i maszynowych narzędzi, co zapewnia wysoką skuteczność leczenia. W przypadku szczególnie skomplikowanych przypadków, pacjenci są umawiani na leczenie pod mikroskopem w gabinecie współpracującym z naszym gabinetem.
 6. usuwanie zębów, zabiegi chirurgiczne
  1. - nacinanie ropni
  2. - ekstrakcje (usuwanie) zębów i korzeni, ekstrakcje z dłutowaniem i szyciem
  3. - konsultacje u specjalisty chirurgii stomatologicznej i implantologa
 7. leczenie protetyczne
  1. korony porcelanowe
   1. - na metalu (stopy Cr-Co)
   2. - na złocie
   3. - bezmetalowe (cyrkonowe)
    materiał wytwarzany w oparciu o technologię komputerową, korony na podbudowie z cyrkonu są bardzo dokładne i estetyczne, ponieważ nałożona na taką podbudowę porcelana osbija światło jak we własne zęby
  2. protezy akrylowe częściowe i całkowite
   1. - mikroprotezy
   2. - protezy akrylowe przy brakach częściowych i całkowitych
   3. - protezy elastyczne
   4. - dostawanie zębów, naprawa protez
  3. protezy szkieletowe
   1. - klasyczne
   2. - z elementami retencyjnymi (prace kombinowane)
   3. - z elementami elastycznymi
 8. cyfrową diagnostykę RTG
  1. Wysokiej jakości aparat cyfrowy do robienia punktowych zdjęć rentgenowskich zapewnia możliwość szybkiej diagnostyki i bezpieczeństwo (bardzo mała dawka promieniowania).
 9. wybielanie zębów
  1. nasze zęby ciemnieją z wiekiem, a także zmieniają swój odcień pod wpływem działania takich substancji jak kawa, herbata, papierosy. Wnikają one głęboko w strukturę zęba i stają się niemożliwe do usunięcia przez szczotkowanie zębów. Tylko profesjonalne wybielanie może przywrócić zębom ich jasny kolor. Nieestetyczny kolor może również być spowodowany lekami zażywanymi w przeszłości. Specjalistyczne preparaty wybielające wnikają w pierwszą warstwę zęba-szkliwo i docierają do drugiej warstwy-zębiny powodując usunięcie lub przynajmniej zredukowanie intensywności przebarwień, a w efekcie wyraźnie rozjaśniają kolor zęba. W zależności od pacjenta i jego preferencji, a także koloru zębów i przebarwień, a w efekcie wyraźnie rozjaśniają kolor zęba. W zależności od pacjenta i jego preferencji, a także koloru zębów i przebarwień lekarz dopasowuje metodę i rodzaj wybielania (w gabinecie lub domowe). Metodę wybielania stosuje się od 20 lat i przeprowadzono wiele badań, także pod mikroskopem skaningowym, które nie wykazały negatywnego wpływu prawidłowo zaleconego przez lekarza środka wybielającego na strukturę własnych zębów pacjenta.
   Dysponujemy również specjalistycznymi preparatami, które z dobrymi efektami wybielają pojedyncze zęby martwe.